Blog

7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

2021-03-05

 

Twoje dziecko zbliża się do swoich piątych urodzin i będzie impreza? Niezależnie od tego, czy Wasz maluch chce po prostu zjeść tort z przyjaciółmi, czy też woli rozbudowany harmonogram zajęć, prezentujemy  najlepsze pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka, które są ponadczasowe, łatwe do wykonania, niedrogie i gwarantują mnóstwo dobrej zabawy.

Baśnie

Z wiekiem przestajemy interesować się światem baśni, więc gdy dziecko jest jeszcze małe, korzystajcie z okazji! Świętujcie urodziny przebierając się w postacie z baśni, czytając opowiadania i puszczając wodze wyobraźni, aby przenieść się w świat z książek. Przygotujcie elementy przebrania, korony z papieru, wianki z kwiatów, różdżki, zaklęcia i całą gamę bajkowych rekwizytów.  

Ogród

Przygotujcie piknik w ogrodzie, który zastąpi przyjęcie w domu. Elementem angażującym dzieci może być na przykład zdobienie doniczek połączone z sadzeniem niedużych roślin. Możecie wybrać malutkie i urocze doniczki z terakoty lub zdecydować się na większe, jeśli dzieci są bardziej rozwinięte plastycznie.
Inne fajne pomysły to dekorowanie domków dla ptaków lub wysyłanie dzieci na polowanie na robaczki z lupą...

Sztuka i rzemiosło

Wszystko, co musicie zrobić, to zapewnić przybory plastyczne i obserwować przypływ kreatywności swoich gości. Mogą malować na papierze, płótnie lub gotowych kolorowankach. Mogą kolorować budki dla ptaków, kamienie do ogrodu itp. Większość produktów znajdziecie w domu, a resztę dokupicie dosłownie 'za grosze'.

Potwory

Ten kolorowy i neutralny pod względem płci motyw z pewnością będzie hitem wśród chłopców i dziewcząt, którzy pragną użyć swojej wyobraźni. W internecie jest mnóstwo prostych inspiracji dla majsterkowiczów, od rękodzieła, poprzez robienie masek, aż po wykałaczki z wyłupiastymi oczami. Możecie też kupić potworny pakiet imprezowy, w którym otrzymacie baner, specjalne balony oraz zestaw talerzyków i kubków z motywem potworów.

Pokaz talentów

Wyznaczcie w domu miejsce na scenę, dajcie gościom czas na przygotowanie swoich występów i zapewnijcie rekwizyty, takie jak mikrofony, hula-hop i głośnik z muzyką. Potem rozkoszujcie się faktem, że prawdopodobnie nie są wystarczająco dorośli, by grać na instrumentach... jeszcze :) Przygotujcie dyplomy dla uczestników. Te trofea sprawią, że każdy poczuje się jak zwycięzca.

Jednorożce

Jednorożce są szczególnie uroczym pomysłem na organizację przyjęcia urodzinowego 5-latka. Kto nie chciałby nosić kolorowej spódniczki i opaski z rogami jednorożca oraz objadać się tęczowym ciastem? Poza tym, są źródłem inspiracji dla menu, dekoracji, a nawet gier z motywem jednorożca.  

Gry podwórkowe

Zapomnijcie o drogich parkach trampolin i pracochłonnych dekoracjach 'zrób to sam'. Czas na staromodną zabawę! Mamy na myśli przeciąganie kolorowych lin, wyścigi w workach po ziemniakach oraz wyścigi z jajkami na łyżkach. Pamiętacie gorącego ziemniaka? Muzyczne krzesła? Tornado? Te i inne zabawy sprawią, że impreza będzie udana a dzieciaki 'zabiegane'.

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

» Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych

» Zorganizujcie sami zabawy urodzinowe dla dzieci :)