Blog

Aktywne urodziny dla dzieci.

2020-10-11

 

W czasach pandemii organizacja urodzin w domu jest najbardziej popularnym rozwiązaniem, gdyż pozwala ograniczyć kontakt z innymi dzieciakami i zorganizować zabawę w zamkniętej grupie najbliższych przyjaciół. Oprócz zaproszenia gości, przygotowania posiłków oraz odpowiedniej dekoracji musimy zadbać o bardzo ważny element: rozrywka dla maluchów. Nikt nie chce, żeby urodziny jego pociechy były zapamiętane jako te, na których było nudno. Aby nie być skazanym na katastrofę nudnego przyjęcia musimy odpowiednio wcześniej przygotować zestaw gier i zabaw (część z nich może wymagać akcesoriów, a dzieci nie lubią czekać więc miejmy wszystko gotowe „pod ręką). W zależności od wieku jubilata i zaproszonych gości oraz pomysłów część zabaw będzie wymagała naszego uczestnictwa, a przy innych będziemy mieli chwilę dla siebie podczas samodzielnej zabawy dzieciaków. Przy planowaniu zabaw warto skorzystać z własnego doświadczenia. Dzisiejszy świat szybko się zmienia i nowoczesne gadżety po kilku latach przestają być interesujące. Natomiast musimy wiedzieć, że zabawy z dawnych lat są ponadczasowe. I nie ważne jak dużo nowej technologii ma Wasze dziecko do spędzania wolnego czasu, jesteśmy przekonani, że stare i wypróbowane gry i zabawy z pewnością zaangażują grupę do świetnej zabawy. Przypomnijmy dzieciom klasyki: zabawa w klasy, skakanie na gumie, zabawy ze skakanką, wyścigi w workach, berek, ciuciubabka, zabawa w chowanego. Można wymieniać bez końca. Te z pozoru 'oklepane' zabawy nie są już dzisiaj tak popularne jak kiedyś i przy dobrej, angażującej animacji ze strony prowadzącego mogą dać dzieciakom bardzo dużo fun'u!

A może konkurs taneczny?

Dorośli będą jurorami :) Jeśli gości będzie mniej więcej po równo podzielmy dzieci na dwa zespoły: dziewczyn i chłopaków. Przygotujmy w dwóch pokojach odtwarzacze muzyczne z różnymi piosenkami. Dajmy grupom czas na przygotowanie i przećwiczenie układów tanecznych. Po tym czasie w salonie zorganizujmy wielki finał z głośną muzyką i publicznością. Drobne upominki w postaci wydrukowanych dyplomów dla każdego z uczestników będą świetną pamiątką urodzinową.

A może gra terenowa w mieszkaniu, domu lub ogrodzie?

Jeśli mieszkamy z dala od ruchliwej ulicy możemy rozszerzyć teren zabawy na pobliskie zakamarki, krzaki czy sąsiednią okolicę: sad za płotem, plac zabaw naprzeciwko naszego balkonu itp. Motywem przewodnim takiej gry może być poszukiwanie skarbów. Jeśli uprzedzimy wcześniej rodziców o planowanej zabawie mogą przynieść dla swoich dzieci elementy ubioru bądź akcesoria młodego poszukiwacza skarbu. Z pewnością urozmaici to zabawę i pozwoli dzieciom przenieść się w świat przygody. Przygotujcie odpowiednio dużo zagadek, tak aby każdy z uczestników mógł się sprawdzić w zabawie. Dodatkowo nie zapomnijcie o skarbie. Odnalezienie go ma być symbolicznym zwycięstwem, a sam skarb może zawierać małe upominki bądź łakocie dla wszystkich.

Pamiętajcie o tym, że duża część sukcesu zależy od Was. Niestety dla wielu dzieciaków dobra zabawa dzisiaj kojarzy się tylko ze spędzaniem czasu przed ekranem komputera, telewizora czy telefonu. Musicie na tyle interesująco przedstawić i zaproponować imprezę, aby cała grupa, nawet największe „marudy” przyłączyły się do zabawy, bo aktywne urodziny to naprawdę super zabawa dla Waszych dzieciaków.

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

» Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych