Blog

Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

2021-03-05

 

W ostatnich latach jednym z obowiązkowych punktów programu udanej imprezy dla młodszych dzieci jest malowanie twarzy. Najczęściej spotykamy się z taką atrakcją na dużych imprezach typu festyny miejskie, eventy dla dzieci w dużych centrach handlowych itp. Usługa ta stała się na tyle popularna, że rodzice coraz częściej zamawiają wyspecjalizowaną animatorkę do malowania twarzy na domową imprezę, a usługa ta jest już dostępna praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Organizując na przyjęciu dziecięcym taką atrakcję mamy pewność, że do Pani malującej twarze utworzy się długa kolejka i nikt z oczekujących nie będzie marudził, że musi odczekać na swoją kolej.

Musimy pamiętać o tym, aby zatrudnić do tego zadania animatorkę posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Najlepiej jeśli jest ona w stanie przedstawić świadectwa ukończonych kursów oraz dotychczasowe realizacje. Przed zamówieniem sprawdźmy również ewentualne rekomendacje od poprzednich klientów. Powinniśmy również zapytać o to jakich farb i konsmetyków używa. Zapewnimy tym samym bezpieczeństwo dziecięcej skórze, która wymaga używania farbek o neutralnych składnikach, nie wchodzących w reakcję ze skórą.

Dzisiaj malowanie twarzy to nie tylko proste kolory i kształy. Dzieci będą mogły wybrać czy chcą twarz zwierzęcą, owadów czy też może ładne, kolorowe wzory abstrakcyjne. Czas malowania twarzy zależy od wielu czynników takich jak skomplikowanie projektu, użyte materiały oraz doświadczenie animatora. Osoba doświadczona potrafi sprawniej poradzić sobie z zamówionym projektem, a to da nam pewność, że dzieci nie zaczną się nudzić i szybko będą mogły przejść do zabawy z już pomalowanymi buziami. Dużą zaletą malowania twarzy na urodzinach dziecka jest to, że można to połączyć z różnymi zabawami. Jak już będziemy mieli gotową całą wymalowaną gromadkę, to możemy zaproponować zabawy, w których dzieci będą odgrywały różne role np. z 'Królestwa Zwierząt'. Z doświadczenia wiemy, że każdy malunek na twarzy wywoła uśmiech i radość dziecka, a przecież o to nam wszystkim chodzi.

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych

» Zorganizujcie sami zabawy urodzinowe dla dzieci :)