Blog

Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych

2021-03-01

 

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się organizowanie urodzin dziecka w wynajętych klubach lub salach specjalizujących się w takich przyjęciach. Część rodziców woli jednak zorganizować imprezy urodzinowe w domu. Aby przyjęcie miało swój unikalny charakter, warto zorganizować je w określonym stylu. Jednym z tematów przewodnich, który polecamy szczególnie dla nastolatków, są czasy młodości wielu rodziców, czyli PRL.
Prostota i skromność PRL-owskich rozwiązań na urodziny z pewnością będą dla gości urodzinowych bardzo orientalne i dadzą im możliwość lepszego poznania tego bardzo ciekawego kawałka naszej historii.

Urodziny w stylu PRL - krok po kroku

Zaproszenia na urodziny

Nie zapomnijcie o tym, aby poinformować zaproszonych gości, że przyjęcie na które są zaproszeni ma motyw przewodni. Jeśli przewidujecie urodzinowy 'dress code' to także warto wszystkich o tym poinformować.

Przygotowanie domu do imprezy w stylu PRL

Musicie pamiętać, że ponad 30 lat temu sklepy w większości świeciły pustkami, a nasi rodzice mogli jedynie pomarzyć o takiej różnorodności dekoracji do jakich dostęp macie dziś. Aby przystrojenie Waszego domu lub mieszkania wyglądało autentycznie użyjcie do tego materiałów, które były popularne w latach 80-tych, a są również dostępne dzisiaj. Stoły koniecznie nakryjcie ceratami, które można dostać na targowiskach czy w sklepach przemysłowych. Jeśli to urodziny nastolatki, to stół możecie przyozdobić wazonem z bukietem czerwonych goździków. W oknach możecie zawiesić girlandy zrobione z szarego papieru toaletowego. Do wykonania kolorowych girland i łańcuchów na meble użyjcie bibuły i kolorowego bloku rysunkowego. Nie zapomnijcie o bardzo popularnych w czasach PRL balonach. Im więcej tym lepiej. Osoby ze zdolnościami manualnymi mogą spróbować połączyć balony tak w taki sposób, aby podwieszone zakryły sufit i stworzyły atmosferę jak na sali tanecznej. Jeśli macie możliwość to zorganizujcie dodatkowo disco kulę :)

Menu na urodzinowe przyjęcie

Tu mogą pojawić się kontrowersje, ale trzeba sobie przypomnieć, że ponad 30 lat temu nikt nie przejmował się cukrami prostymi w jedzeniu dla dzieci, a całe nasze odżywianie się wyglądało zupełnie inaczej :) Dla niektórych rodziców będzie to niedopuszczalne, natomiast inni nie będą widzieli nic złego w tym, żeby podać swoim wyrośniętym pociechom przekąski rodem z PRL. A zatem, do picia kupcie skrzynkę oranżady. Wybierzcie różne smaki, żeby butelki były kolorowe. Słodkie przekąski z dawnych lat są wciąż dostępne w wielu sklepach. Polecamy ciepłe lody, landrynki, iryski oraz inne cukierki z przeszłości. Proponujemy dodatkowo w cukierni kupić roladę z kremem śmietanowym oraz galaretką w środku. Jeśli budżet Wam pozwala postawcie na hit wieczoru i zamówcie profesjonalną maszynę do waty cukrowej. Taka usługa jest sprzedawana na czas oraz ilość wyprodukowanej waty. W przypadku domowego przyjęcia będzie to niewielki koszt, a z pewnością Pan ubrany w biały kitel i robiący na żywo kolorową watę z cukru będzie ogromną atrakcją dla dzieci w każdym wieku. Na stole powinny się też pojawić paluszki, koreczki z sera, kabanosa i ogórka konserwowego oraz sałatka jarzynowa oraz pałki z kurczaka, aby młodzież nie jadła samych słodyczy :)

Muzyka

Jak na każdej imprezie tak i tu nie może zabraknąć muzyki do zabawy. Zaproponujcie 'zbuntowanym nastolatkom' dziecięce przeboje z dawnych lat: Majka Jeżowska, Pan Yapa czy Fasolki. Część z przebojów mogą już znać, resztę poznają podczas wspólnej zabawy. Będzie niezły ubaw dla wszystkich :)))

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

» Zorganizujcie sami zabawy urodzinowe dla dzieci :)