Blog

Jak zaplanować idealne urodziny dla dzieci ?

2020-10-05

 

Każdy z nas lubi się czuć wyjątkowo! Jest taki dzień w roku, kiedy niezależnie od naszego wieku liczymy na szczególne traktowanie. Mowa tu oczywiście o urodzinach. Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, mają silną potrzebę bycia starszymi i w związku z tym jubileusz urodzin jest najważniejszym dniem w ich kalendarzu, a to dlatego, że mogą sobie dodać kolejny rok do swojego wieku :)

W pierwszych latach życia dziecka możemy, a nawet musimy przygotować urodziny według naszego pomysłu. Natomiast później będziemy musieli sprostać, nieraz bardzo wyrafinowanym oczekiwaniom naszych pociech. Dzieciaki oczekują coraz bardziej wymyślnych atrakcji, tak aby ich wyjątkowy dzień sprostał najmodniejszym urodzinowym trendom. Bez względu na to w jakim wieku są nasze córki i synowie oraz którzy bohaterowie są obecnie ich idolami,  jest jeden wspólny mianownik idealnych urodzin według dziecka: mały jubilat chce, żeby tego dnia uwaga była skupiona na nim. Także drodzy rodzice, jeśli to możliwe weźcie dzień wolny od pracy lub chociaż nie zostawajcie w niej dłużej niż jest to konieczne. Odłóżcie domowe obowiązki na inny dzień, przełóżcie spotkanie z przyjaciółką czy trening na siłowni na kiedy indziej. Pamiętajcie, że urodziny dziecka to najważniejszy dzień w jego życiu, który zostanie mu w pamięci na długie miesiące!

Idealne urodziny będą zależały od wieku i upodobań waszej pociechy. Dla niektórych wyjątkowy dzień to całodniowa wycieczka z rodzicami do zoo, oceanarium, planetarium lub atrakcje sportowe, wizyta na gokartach, na koniach czy zmagania w parku linowym. W tym przypadku musicie odpowiednio wcześniej zaplanować taki dzień w zależności od zainteresowań, pory roku, lokalizacji atrakcji. Najczęściej jednak Wasze dzieci będą chciały zorganizować imprezę urodzinową bez rodziców, za to w gronie rówieśników. Mamy wtedy do zaplanowania jeszcze więcej elementów, dlatego nasze przygotowania powinny rozpocząć się minimum 4 tygodnie przed terminem przyjęcia. Wspólnie z dzieckiem musimy ustalić czy organizujemy przyjęcie w domu czy np. w wynajętej bawialni, parku trampolin lub restauracji dostosowanej do organizacji przyjęcia urodzinowego dla dzieci. W każdej z powyższych opcji musimy dobrze rozplanować podstawowe elementy idealnych urodzin dziecka:

Goście

  Po pierwsze: koleżanki i koledzy. Wspólnie z dzieckiem przygotujmy listę gości. Warto pamiętać, że im młodsze dziecko tym lista będzie ulegała częstym zmianom w związku z szybko zmieniającymi się sympatiami i antypatiami.

   Rozrywka

    Następnie musimy zapewnić dzieciom rozrywkę. Tu oczywiście drogą na skróty jest wybranie miejsca, które animuje dzieciaki podczas urodzin, czyli wszelakie bawialnie, parki doświadczeń, parki trampolin lub parki linowe. Organizując imprezę urodzinową dla dziecka w domu musimy poświęcić więcej czasu na zaplanowanie rozrywki. Świetnym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnego animatora do dzieci, który przez kilka godzin będzie zajmował zabawą wesołą gromadkę dzieciaków.

     Przekąski

      Aktywne dzieci to głodne dzieci. Musimy zatem pomyśleć o jedzeniu. Dostosujmy menu do wieku dziecka i gości oraz pory organizowanego przyjęcia. Upewnijmy się czy wśród zaproszonych gości nie ma kogoś z nietolerancją pokarmową, a jeśli jest taka osoba, to jej również zapewnijmy jakiś posiłek. Jestem przeciwnikiem wpychania w dzieci śmieciowego jedzenia, także pomimo tego, że „w urodziny można sobie na więcej pozwolić” nie zastawiajmy stołu samymi słodyczami i chipsami. Jest masa blogów gotujących mam, które mają dla nas gotowe pomysły na proste i zdrowe menu urodzinowe dla dziecka. Niemniej jednak jest jeden punkt programu, który musi się pojawić. Jest to kolorowy tort urodzinowy, pełen dekoracji lub przyozdobiony elementami ulubionej postaci z bajek. Taki tort można zamówić w jednej z wielu cukierni wyspecjalizowanych w dziecięcych tortach urodzinowych lub też pokusić się o przygotowanie go samemu.

       Prezenty

        Kulminacją zabawy urodzinowej są oczywiście prezenty. Nie ma jednego prostego przepisu na idealny prezent dla dziecka. Jest to kwestia indywidualna, którą od pewnego wieku naszej pociechy możemy z nią przedyskutować. Możemy oczywiście zostawić to w gestii gości, ale jeśli wiemy, że nasze dziecko marzy o czymś droższym to równie dobrze możemy zorganizować zrzutkę na większy prezent. Przepis na udane urodziny dziecka jest bardzo prosty: wsłuchajmy się w jego potrzeby oraz dajmy mu swój czas i zaangażowanie. Bądźmy otwarci, kreatywni i pamiętajmy, że to bardzo ważny dzień w życiu małego człowieka.

          

         Inne wpisy:

         » 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

         » 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

         » Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

         » Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

         » Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych