Blog

Zorganizujcie sami zabawy urodzinowe dla dzieci :)

2021-03-01

 

Dzień urodzin to najważniejsza data w kalendarzu każdego dziecka. Dziś wszyscy rodzice zapraszają pociechy do zabawy w wynajętych bawialniach, salach restauracyjnych lub zlecają organizację imprezy profesjonalnej firmie organizującej urodziny dla dziecka, takiej jak nasza :) Wy, w przeciwieństwie do większości możecie być bardziej oryginalni i postarać się samodzielnie przygotować przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. Organizując urodziny działacie pod dużą presją, gdyż to jak one wypadną zależy tylko i wyłącznie od Was. Musicie podejść do przygotowań z otwartą głową, nie bać się szalonych pomysłów, ale mieć również przygotowaną dziecięcą klasykę. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte przygotowania gwarantują udaną zabawę w trakcie urodzin oraz długie tygodnie wspominania przez dzieciaki fantastycznej imprezy.


Kluczem do świetnej zabawy jest gotowa lista gier i konkursów.

Dostosujcie scenariusz do wieku dzieci oraz warunków w jakich będą przeprowadzane zabawy.
Poniżej lista przykładowych pomysłów na imprezę urodzinową dla Waszego dziecka.

Ciepło, zimno

Jedno z dzieci wychodzi na chwilę z pokoju, a my chowamy przedmiot np. jakąś zabawkę. Potem wszyscy naprowadzają poszukiwacza na właściwe miejsce, wołając 'ciepło' lub 'zimno'. Pamiętajmy, żeby wszystkim dzieciom udało się 'coś znaleźć', tak aby nikt nie czuł się wykluczony z zabawy.

Urodzinowy pociąg

To typowo plastyczna zabawa urodzinowa. Każde dziecko otrzymuje kartkę papieru, na której rysuje jeden wagonik pociągu. Jubilat rysuje lokomotywę. Kiedy dzieci skończą swoje prace, rysunki przykleja się do ściany, tworząc w ten sposób długi, kolorowy pociąg.

Figury woskowe

Dzieci tańczą w rytmie muzyki. Gdy muzyka ucichnie, zastygają w bezruchu tworząc 'figury woskowe'. Jedna osoba chodząc pomiędzy uczestnikami zabawy obserwuje czy dzieci stoją nieruchomo. Gdy któraś figurka poruszy się, to tym samym odpada z gry i zabawa zaczyna się od nowa. Dziecko, które najdłużej wytrzyma bez ruchu wygrywa.

Gra w 'Stop'

Dzieci siadają w okręgu. Jedno dziecko, najlepiej ochotnik, stoi do całej grupy tyłem. Na jego sygnał dzieci w kółku podają sobie kolejno jakiś przedmiot np. maskotkę. W pewnym momencie dziecko mówi 'Stop' i maluch z kółka, który trzyma akurat w danej chwili zabawkę, odpada z gry. Zabawa trwa do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Kto to?

Jedno dziecko staje do reszty maluchów plecami, a drugi szkrab z grupy opisuje wybraną przez siebie osobę z drużyny np.'Ta osoba ma zielone oczy, długie, proste włosy, ubrana jest w żółtą koszulkę i granatową spódnicę w białe kropki'. Dziecko stojące tyłem musi odgadnąć, o kogo chodzi. Jeśli odgadnie, odwraca się do grupy i wybiera kolejne dziecko, które będzie odgadywało osobę na podstawie jej opisu.

Autoportrety

Każdy z uczestników dostaje duże arkusze białego lub szarego papieru. Dzieci kładąc się na arkuszach obrysowują nawzajem swoje kontury. Następnie przy użyciu pisaków, farbek oraz innych dodatków dekoracyjnych dzieci dorabiają szczegóły swoich portretów.

Wyścigi

Przed rozpoczęciem zabawy wyznacza się trasę wyścigów, linię startu i mety oraz ustawia się kilka torów przeszkód. Dzieci dobierają się w pary. Jedno dziecko ma zawiązane chustką oczy, drugie pełni rolę przewodnika, który musi tak sterować 'niewidzącym' dzieckiem, by doszło do linii mety. Wygrywa para, która pokona trasę w najkrótszym czasie.

Wzajemne karmienie

Dzieci dobierają się w pary. Zabawa polega na tym, że jeden maluch karmi drugiego np. lodami, kisielem, przy czym oboje mają przewiązane oczy opaskami. Gwarantowana dobra zabawa urodzinowa i mnóstwo śmiechu! Pamiętajcie wcześniej, aby zabezpieczyć ubrania dzieci przed zabrudzeniem.

Kolorowe kąty

Aby móc przeprowadzić tę zabawę, wcześniej trzeba przygotować pokój. W każdym kącie pomieszczenia, w którym bawią się dzieci, wiesza się balony w jednym kolorze. Jeden kąt to same czerwone balony, drugi zielone i tak dalej. Dzieci poruszają się w rytm włączonej muzyki. Gdy muzyka milknie, krzyczycie 'zielony' i wówczas maluchy muszą pobiec do odpowiedniego miejsca.

Kalambury

Dzielicie dzieci na dwie drużyny. Jedna drużyna wymyśla tytuł jakiejś książki, filmu albo bajki i podaje na ucho osobie z przeciwnej grupy. Osoba ta jest 'osobą pokazującą', która musi bez używania słów, na migi, pokazać tytuł w taki sposób, by jego drużyna mogła odgadnąć, o jaki tytuł chodzi. Kiedy dzieci odgadną tytuł, następuje zmiana drużyn – ta grupa, która odgadywała, teraz wymyśla tytuł dla drużyny przeciwnej.

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

» Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych