Blog

Urodziny tematyczne

2021-03-01

 

Urodziny to wyjatkowy dzień w życiu każdego z nas,

a w szczególności jest on bardzo ważny dla naszych dzieci. Rodzice starają się stanąć na wysokości zadania i w każdym kolejnym roku przygotować przyjęcie, które zapewni doskonałą zabawę i pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Szczytem marzeń dzisiejszych trzydziestolatków były urodziny w McDonald's, o czterdziestolatkach nie wspomnę, bo były to jeszcze czasy szarego i smutnego PRL. Mamy jednak rok 2020 i nieskończoną ilość opcji i wariantów na fantastyczne urodziny dla naszego dziecka.

W ostatnich latach  zyskują na popularności tematyczne przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Przenosimy zwyczaje z duży eventów dla dorosłych na nasze pociechy i zapewniamy im zróżnicowaną rozrywkę. Takie urodziny tematyczne, czyli imprezy skoncentrowane wokół jenego motywu przewodniego,  mogą być zorganizowane zarówno w domu, jak i w wynajętej sali. Możemy przygotować je samemu lub zlecić organizację urodzin firmie eventowej.Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zamówienie imprezy w profesjonalnej firmie to wystarczy sięgnąć do internetu, żeby znaleźć inspirację i instrukcje do przygotowania urodzin dla dziecka z motywem przewodnim. Tak naprawdę nie ma ograniczeń w tematach urodzin. Pamiętajmy, że nawet przy ograniczonym budżecie, będąc kreatywnym, możemy zamienić nasz dom w dowolną krainę. Wyobraźnia dzieci nie zna granic i wystarczy kilka elementów dekoracji, żeby dzieci przeniosły się w czasie i przestrzeni do innego świata. Może to być:

świat eksperymentów i odkrywców, księżniczek i rycerzy, kowbojów i Indian, magów, astronautów, sportowców, Marvel i cała rzesza dziecięcych idoli

Oczywiście znamy swoje dzieci, ale lepiej się upewnić i przedyskutować temat urodzin z jubilatem. Najczęściej będziemy zmuszeni dokupić kilka drobiazgów, aby udekorować miejsce pod konkretny temat i dobrze by było, żebyśmy byli pewni czego nasze dziecko chce.

Dobra zabawa - to jeden z ważniejszych elementów urodzin dla dziecka.

Dzieciaki mają głowy pełne pomysłów, ale aby być pewnym udanych urodzin przygotujcie 2-3 'główne' zabawy, najlepiej połączone z konkursami, które 'wkręcą' całe towarzystwo w temat przewodni urodzin. Pozostałe detale warto pozostawić inwencji twórczej dzieciaków, które podłapią klimat imprezy tematycznej i wymyślą swoje zabawy. Dla bezpieczeństwa, warto jednak zawsze mieć 'pod ręką' awaryjne pomysły na kilka mniej skomplikowanych zabaw i jeśli zajdzie taka potrzeba to je wykorzystać. Na koniec przedstawiamy złotą zasadę każdych urodzin: Najważniejsza w tym dniu jest świetna zabawa wszystkich zaproszonych gości, ale także i jubilata. Jeśli widzicie, że plan, który w Waszej głowie wyglądał fantastycznie i wydawał się być idealnym, taki nie jest i coś zgrzyta, dzieci niechętnie przyłączają się do zabawy, to zareagujcie jak najszybciej. Przerwijcie zabawę, zmieńcie plan, bądźcie elastyczni. Nic na siłę!

Jeśli potrzebujesz inspiracji na tematyczne urodziny to możę spodoba ci się jeden z tych pomysłów:

  • urodziny w stylu disco / Eurowizja Junior
  • urodziny z magią / Harry Potter
  • urodziny w stylu Indian/ Pocahontas
  • urodziny w stylu odkrywców/ Indiana Jones
  • urodziny w stylu piratów/ Piraci z Karaibów
  • urodziny w stylu kosmonautów/ SpaceX :)
  • urodziny w stylu Covid19/ telekonferencja na Zoomie :(

 

Inne wpisy:

» 5 ciekawych pomysłów na imprezę urodzinową 7-latka

» 7 najlepszych pomysłów na imprezę urodzinową 5-latka

» Skręcanie i modelowanie balonów na urodziny dla dziecka

» Malowanie twarzy na urodziny dla dzieci

» Urodziny dla nastolatka w stylu lat minionych